(AV17) galerija
Nerijaus Ermino personalinė paroda „VOX DEI“ (AV17) galerijoje Totorių g. 5, Vilnius.
Galerija (AV17) pristato personalinę Nerijaus Ermino parodą „VOX DEI“. Parodoje autorius pristatys naujausius savo kūrinius: dvi skirtingas skulptūrines instaliacijas ir objektus, kuriais menininkas nagrinėja žemiškumo ir dieviškumo santykį, sakralumo ir nusižengimo temų prieštaringumą. Visais laikais sakralinės architektūros paskirtis buvo orientuota į pakylėjančios atmosferos kūrimą įsivaizduojamam dangiškumui pajusti Dievo namuose. Nerijus Erminas parodoje kuria sakralią erdvę ir menamą dvasinę gerovę pasitelkdamas materialias, kasdieninėje erdvėje sutinkamas priemones. Skirtingi, dekonstruoti atributai dėliojami scenografijos kūrimui artimu principu – įsigilinant į daiktų, objektų, elementų ryšius, skatinant įtraukti žiūrovą į nesibaigiantį ritualinių prasmių spektrą.
Parodos atidarymas – rugsėjo 5 d., 18 val.
Ekskursija ir susitikimas su menininku – rugsėjo 7 d. 14.00 val.
Darbo laikas:
rugsėjo 6 d.,7 d. 12:00- 19:00 val.,
rugsėjo 8 d. 12:00-16:00 val.
5 malūnai
5 malūnai yra ĮPROČIŲ programos dalyviai. Paroda veiks prie Maironio g. 6, VDA Lauko ekspo erdvėje.
Jonė Dūdaitė, Jokūbas Griška „Ekscentrika“. Kuratorė Marija Marcelionytė-Paliukė
Riba tarp to ko tikiesi ir to ką gauni. Riba tarp meno objekto ir žiūrovo. Riba, kuri yra peržengiama siekiant patirti kūrinį.
Paroda „Ekscentrika” kvestionuoja galerijos ekspozicinę erdvę, kurios turinys nėra pasiekiamas žmogaus prisilietimui ar visapusiškam pamatymui. Įkvėpti šios aplinkybės, menininkai šiai specifinei erdvei siekia pritaikyti knygą. Knyga – tai ne tik vizualus objektas, ji talpina tam tikrą informaciją, kurią galima įsisavinti tik ją skaitant. Parodos autoriai svarsto ribos bei atstumo fenomeną per knygą kaip instaliacinį objektą, reflektuojantį į aplinką ir į žiūrovą.
Parodos pavadinimas „Ekscentrika“ – tai nuoroda į ekspozicijos patirtį, kuri neatitinka sąmoningos logikos ir įvykių sekos.
6 d. 19-20 val. Susitikimas su parodos „Ekscentrika“ menininkais Jone Dūdaite ir Jokūbu Griška
Rugsėjo 6 ir 7 d. 19–20 val. – susitikimai su parodos „Ekscentrika“ menininkais Jone Dūdaite ir Jokūbu Griška.
Nuolatinis lankymas 24/7
apiece
apiece yra ĮPROČIŲ programos dalyvis. Paroda veiks Šv. Brunono Bonifaco g. 12, Vilnius, The Rooster Gallery erdvėje.
Vieno kūrinio galerija “apiece” vienai parodai susikeičia erdvėmis su galerija “The Rooster” ir VGS kuruotos programos “Įpročiai” metu pristato menininko Artūro Čertovo parodą “Nepastovi prigimtis” (ang. Impermanent nature).
A. Čertovo personalinėje parodoje susitelkiama į laikinumo, nuolatinio kismo, medžiagų tvarumo ir cirkuliavimo klausimus. Menininko pastangomis galerinė erdvė tampa pulsuojančiu kūnu, susisiejančiu garsiniais ir vaizdiniais segmentais.
Instaliacija “Nepastovi prigimtis” nėra muliažas ar scenografija, nors užuomino į tai esama. Tai save dekonstruojanti ir kažkiek perkonstruojanti situacija, turinti ir institucinės kritikos elementų. Joje intuityviai ir poetiškai reflektuojami, pastaruoju metu menininką dominantys, kasdienybės stebėjimo, DIY bei atsitiktiniai, neretai dulkėse skendintys, skubiosios architektūros scenarijai.
Artūras Čertovas (1995) yra erdvės praktikas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje ir Briuselyje. Jis yra baigęs Architektūros studijas ir Rupert alternatyvios edukacijos programą; rezidavo Hangar meninių tyrimų centre (Lisabona) ir Kintai Arts meno rezidencijoje (Kintai, Lietuva). Šiuo metu dirba parodų architektūros srityje.
Parodos atidarymas rugsėjo 5 d., 18 val.
Rugsejo 8 d., 16 val., susitikimas su menininku Artūru Čertovu.
Darbo laikas:
IV-VI (16-19 val.),
VII (14-17 val.)
Atletika
Naujų LTMKS narių paroda „Disciplinos“ Atletika galerijoje Atletika, Vitebsko g. 21, Vilnius.
Pavargę nuo įnirtingos šiuolaikybės ar deklaratyvaus tarpdiscipliniškumo ideologijų, menininkai be ironijos mėgaujasi „naujomis senomis“ disciplinomis – tekstile, piešimu, liejiniais, tapyba, skulptūra ir net tautodaile. Ne ilgėdamiesi tų disciplinų nekaltybės amžiaus, bet nujausdami, kad jų medžiagiškos ir psichoestetinės savybės klesti dabartyje be chronologinių kelrodžių. Disciplinos nebėra nei tabu, nei fetišas, o kažkas sunkiai išreiškiama žodynais, prie ko buvome pripratę. Parodoje taip pat klausiama, kokios yra asmeninės autorių disciplinos – rutinos, ritualai, produktyvumo ir įkvėpimo mankštos, bei ieškoma disciplininės raiškos ir visaapimančios emocinės savidisciplinos saitų.
Parodoje dalyvaujantys menininkai: Greta Eimulytė, Vaiva Grainytė, Elena Grudzinskaitė, Algirdas Jakas, Elena Kanarskaitė, Liudvikas Kesminas, Indrė Liškauskaitė, Donata Minderytė, Rūta Spelskytė. Kuratorius – Jurijus Dobriakovas.
Parodos atidarymas 2024/09/05 19.00 Paroda veikia 09/06 16.00–19.00, 09/07 12.00–18.00, 09.08 12.00–18.00
Contour Art Gallery
Dienoraščiai | Diaries Contour Art Galley, Dūmų g. 5, Vilnius
Parodoje Dienoraščiai pristatoma skirtingų kartų menininko ir menininkės kūryba – Raimondo Gailiūno tapyba ir Dianos Remeikytės tekstilės kūrinių instaliacijos.
Rokiškyje gyvenantis ir kuriantis Raimondas Gailiūnas – vienas labiausiai intriguojančių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų. XX a. pabaigoje kartu su kitais „Angies” grupės nariais plėtojęs abstraktaus ekspresionizmo, neoekspresionizmo tapybą, šiame amžiuje Gailiūnas vis įnirtingiau ginčijasi su masinių medijų vaizdais. Parodoje eksponuojama jo paveikslų serija „Grimasos” – tai lyg estetinė ir politinė menininko polemika su selfių mada.
Jaunosios kartos menininkė Diana Remeikytė šiandien geriau žinoma ne Lietuvoje, o užsienyje. Jos didelio formato tekstilės kūriniai eksponuoti parodose Romoje, Madride, Erfurte, San Franciske. Remeikytės siūlų paveikslai atlikti išmanųjį audimą ir siuvinėjimą siejančia taftingo (angl. tufting) technika. Tekstilinio kūrinio pirmavaizdis – piešinys ant popieriaus, ekspresyvi abstrakcija ar figūracija.
Remeikytė ir Gailiūnas kasdien eina į savo studijas ir kuria taip, lyg rašytų kasdienį gyvenimą dokumentuojantį dienoraštį – savo artimiausios aplinkos ar besikeičiančio pasaulio grimasų. Jų darbai parodoje kuria dialogą apie sėslumą ir įsivietinimą, postskaitmeninį dažų ir siūlų materialumą, valingą remediaciją ir lėtų vaizdų energiją.
Darbo laikas:
5d. nedirbame
6 d. 18:00 – 23:00
7d. 12:00 – 23:00
8d. 12:00 – 17:00
Draugų vardai
METALIZACIJA. Draugų vardai, Konstitucijos Pr. 12, Vilnius
METALIZACIJA – kasdienių ir asmeninių gyvenimo patirčių, būsenų ir savijautos išraiškų procesas. Individo ir jo kompleksiško gyvenimo grimasų sąveikos ir kaktomušos. Tam tikros prieglobsčio salos, kuriose juokas ir saviironija galbūt veikia kaip savipagalbos įrankiai.
Metalizacija čia reiškia ne industrinį procesą, o jausmą ir poveikį psichikai susiduriant su ganėtinai keistu gyvenimu ir jo egzistencinėmis sąlygomis. Kai dalykai metalizuojasi gyvenimo paviršiai tampa šalti ir aštrūs, o jų rūdys tarsi švitrinis popierius šiurkščiai brūžina nuogą sielos odą. Emocinis skausmas tampa kūno skausmu.
Proceso pavadinimas atsirado kalambūriškai iš kasdienio pokalbio su draugu. Jis padeda įvardinti ir kartu iškęsti sunkias būsenas.
METALIZACIJOS LAUNCH „Draugų vardai” erdvėje pristatomi trys kūriniai: SU GALVA GERAI SU GALVA NEGERAI, MENTAL HEALTH, ANXIETY LOST.
Atidarymo renginio metu URBOO ir SECRET GUEST dj semi live pasirodymas ir Metalizacijos įgarsinimas.
Metalizacijos autorė Jurga Sako
„Draugų vardai”– erdvė muzikai ir menui
Darbo laikas:
Rugsėjo 5 d. 19 val. METALIZACIJOS LAUNCH atidarymas 21 val. URBOO ir SECRET GUEST dj semi live pasirodymas Įėjimas nemokamas
METALIZACIJA lankymas kitomis VGS dienomis: Rugsėjo 6 d. 18 – 22 val.
Rugsėjo 7 d. 16 – 20 val.
Rugsėjo 8 d. 16 – 20 val.
Įėjimas nemokamas
Editorial
Paroda „Still Life“, Editorial, Latako 3, Vilnius.
Urte Janus ir Paweł Olszewski jungtinė paroda „Still Life“. Lietuvių menininkės Urtės Janus skulptūrose bei lenkų jaunosios kartos menininko Paweł Olszewski tapybos darbuose iš pirmo žvilgsnio pažįstami žmogaus sukurti daiktai virsta laiką stingdančiais civilizacijos reliktais, kuriančiais naujas laiko ir erdvių dimensijas.
Parodos atidarymas rugsėjo 5 d. 18-21 val. „Editorial“ (Latako 3, Vilnius)
Ekskursija-susitikimas su menininkais Urte Janus ir Paweł Olszewski rugsėjo 6 d. 16:30 val. parodoje „Still Life“, „Editorial“ erdvėje (Latako 3, Vilnius).
Darbo laikas:
Ketvirtadienis (05 d.) 18-21 val.
Penktadienis (06 d.) – 15-19 val.
Šeštadienis-sekmadienis (07-08 d.) 12-16 val.
Entity
Entity renginių programa. Entity, Vitebsko g. 21, Vilnius
Rugsėjo 5 d. 20 val.: Valentinas Klimašauskas ir Vilius Dranseika. Diskusija „Filosofija ir šiuolaikinis menas: susikirtimai ir prasilenkimai”:
Atviras pokalbis, kurio metu bus diskutuojama, ar filosofijos ir šiuolaikinio meno disciplinos įtakoja viena kitą, turi bendrų tikslų, ar visgi tai yra skirtingus tikslus ir skirtingomis metodologijomis veikiančios mokslo ir meno sritys?
Rugsėjo 6 – 8 d.: Monikos Dirsytės ir Dagnės Petkevičiūtės kuruojamas performansų ciklas „Trijos”, kuriame bus pristatomi trijų menininkių performansai:
6 d. 18 val.: Dagnė Petkevičiūtė (talkins Daumantas Lukošiūnas). Performansas „Perkusijos”.
Apie menininkės kūrybą:
Dagnė Petkevičiūtė – kultūros erdvės Entity vadovė ir kuratorė, tarpdisciplininio meno kūrėja. Menininkės kūrybą apjungia mitologijų perrašymas ir pritaikymas šiuolaikiniam kontekstui, o nagrinėjamos temos neišvengiamai sukasi apie kūnus, organines medžiagas, fluidiškumą. Menininkė domisi vidiniais žmogaus organizmo procesais, gamtoje randamų organinių objektų materijomis ir jų funkcijomis. Kūrėjai svarbus organinių ir neorganinių materijų lygiavertiškumo klausimas, ribų tarp subjekto ir objekto svarstymas. Instrumentalizuodama kūną tyrinėja jo ryšius su materija, kuri suvokiama ne kaip pasyvus objektas, bet vitališkas ir įkvepiantis kurti. Kūryboje analizuoja kismą, dažnai per eko–feminizmo bei hidro–feminizmo prizmę bei stengiasi atskleisti skirtingas ekosistemų tyrinėjimų perspektyvas.
7 d. 18 val.: Vaidos Tamoševičiūtės performansas.
Apie menininkės kūrybą:
Vaida Tamoševičiūtė – menininkė, lektorė ir nepriklausoma kuratorė, daugiausia dirbanti performanso meno srityje. Menininkę atstovauja galerija Meno parkas. Kūryboje tyrinėja gėdos ir kaltės jausmus, kvestionuodama normalumo, savižalos sąvokas, lyčių vaidmenų, individo vietos visuomenėje ir motinystės temas. Pasak Vaidą, kūrinys yra ryšiai, ryšio su savimi, su žmonėmis ir su vietomis ieškojimas, įkūnytos ir įvietintos patirtys, vidaus perkėlimas į išorę per kūniškumą. Pasitelkdama paprastus kasdienius veiksmus, pasikartojančius gestus, tuštumos ir nuobodulio būsenas, menininkė paverčia juos asmeniniais ritualais. Įprastą veiksmą ar objektą perkeldama į kitą kontekstą, tikrina taisykles, kelia klausimus ir abejoja nusistovėjusiomis normomis.
http://menoparkas.lt/vaida-tamoševičiūtė
8 d. 15–20 val.: Akvilės Kleopatros Andruškaitės performansas „Skūrą”.
Apie menininkės kūrybą:
Akvilė Kleopatra Andruškaitė – tarpdisciplininio meno kūrėja, tyrinėjanti skulptūrą išplėstame lauke bei jos interaktyvias ir performatyvias galimybes. Menininkės kūryboje vyrauja sielvarto, vienatvės, priklausomybių ir kopriklausomybės temos, gvildenamos tiek per kūniškumą, tiek per žmogiškųjų patirčių redukavimą į objektus.
Darbo laikas:
rugsėjo 5 d. 20–22 val.,
rugsėjo 6 d. 18–20 val.,
rugsėjo 7 d. 18–20 val.,
rugsėjo 8 d. 15–21 val.
Galerija "Arka"
2-osios tarptautinės meno ir mokslo trienalės „UFNA: Nenuspėjamos ateitys/Unpredictable Futures“ satelitinė paroda „Under the Surface / Po paviršiumi“. Galerija „Arka“, Aušros vartų g. 7, Vilnius.
Paroda skirta rūšis jungiančio ir telkiančio, ekologinius iššūkius patiriančio ir gyvybę generuojančio gamtinio paviršiaus aktualizavimui. Ekspozicija kalba apie nematomus ryšius, aplinkas, kurios ne tik mus supa, bet ir yra atsakingos už įvairių rūšių bendrabūvį. Gamta čia permąstoma ne tik kaip terpė ar buveinė, bet ir kaip tam tikra atminties ir skirtingų greta jos gyvenančių žmonių patirčių saugotoja, kuri po savo tykiu paviršiumi per ilgą laiką sukaupia daugybę skirtingų vyksmų ir pokyčių, neišvengiamai darančių įtaką ekosistemai ir mūsų visų ateičiai. Parodoje pristatoma 21 menininkas iš Lietuvos, Estijos ir Suomijos, kurių atradimai kyla iš skirtingų seklumų ir gylių, pasitelkiamų per įvairias meno rūšis. Paroda galerijos „Arka“ erdvėse reprezentuoja kruopščiai atrinktą kiekvieno menininko individualių peizažų kolekciją, kuriančią tam tikrus suardytus ir po įvairiais fiziniais, semantiniais ir virtualiais paviršiais slepiamus erdvėvaizdžius.
Parodos dalyviai iš Lietuvos: (LT) Marija Marcelionytė-Paliukė, Eglė Pilkauskaitė, Gintarė Urmonaitė, Emilija Čepulė, Andrius Erminas, Arturas Valiauga, LABA NEBULA (Kristina Švenčionytė ir Arturas Ustinovas).
(FI) Menininkai iš Suomijos Eeva-Liisa Isomaa, Iida Valkonen, Pauliina Jokela, Pekka Parviainen, Satu-Minna Suorajärvi, Susanna Iivanainen, Verna Kovanen.
(EE) Kūrėjai iš Estijos: Erki Kasemets, Kai Kaljo, Jane Remm, Katrin Valgemäe, Veiko Klemmer, Vilen Künnapu.
Rugsėjo 6 dieną 18 val. vyks ekskursija su viena iš parodos kuratorių, menotyrininke dr. Evelina Januškaite.
Darbo laikas:
rugsėjo 5-6 d. 12-20 val.
rugsėjo 7-8 d. 12-17 val.
Galerija VARTAI
SPEKTRAS 2. Galerija VARTAI, Vilniaus g. 39, Vilnius, III aukštas
SPEKTRAS 2 – grupinė šiuolaikinio meno ir kolekcinio dizaino parodą, skirtą galerijos atstovaujamų ir kviestinių autorių kūrybos pristatymui. Dinamiškoje ir kintančioje grupinėje ekpozicijoje pristatoma daugiau kaip 50 skirtingų autorių darbų.
Darbo laikas:
Rugsėjo 5-6 d. 14-18 val.
Rugsėjo 7-8 d. 12 – 18 val.
gallery 1986
Expo. O P I U M X V. Come as you are. gallery 1986, Kauno g. 32, Vilnius.
Expo. O P I U M X V. Come As You Are.
Rugsėjo 5 d. (ketvirtadienį):
18.00 val. – pokalbis apie e-naratyvus: žodžiai garsios muzikos fone ir po jos, dabar ir po to.
Kalbėtojai: Domininkas Kunčinas, Jonas Braškys, Justė Kostikovaitė, Žygimantas Kudirka.
Tarpininkas – Vidmantas Čepkauskas.
DJ setai:
19.00 val. – Silence ::: V,
20.00 val. – Downtown Party Network ::: Saulty,
21.00 val. – Smala ::: Manfredas.
Rugsėjo 6 d. (penktadienį):
18.00 val. – pokalbis apie save ryjančią trendų gyvatę: idėjos, įtakos, palikimas.
Kalbėtojai: Tomas Ramanauskas, Justas-Fresh-Radvinauskas, Vaiper Vitalijus.
Tarpininkas – Vidmantas Čepkauskas.
DJ setai:
19.00 val. – Sugar>>Bassin ::: Vaiper Vitalijus,
20.00 val. – Neue Scheisse ::: Darius Užpalis & Tomas Ramanauskas,
21.00 val. – Mondayjazz ::: Justas Fresh.
Rugsėjo 7 d. (šeštadienį):
18.00 val. – pokalbis apie naktinius identitetus ir subkultūras, ribas ir galimybes.
Kalbėtojai: Vika Matūzaitė, Dovilė Butnoriūtė-Moteris, Karolis Ruzgas, Kinky Pink (V&A).
Tarpininkas – Vidmantas Čepkauskas.
Expo. O P I U M X V. Dance
gallery
23.00 val. – butch kiss,
1.00 val. – Moteris,
3.00 val. – Masalo Live,
4.00 val. – Roe Deers Live
red room
5.00 val. – Clicklounge & V.
InTheCloset
InTheCloset yra programos ĮPROČIAI dalyvis. Parodą „Maudynės“ galima rasti „Offšorinėse akyse“, Panerių g. 43, Vilniuje.
„Maudynės“. Galerija „InTheCloset“ 2024 m. rugsėjo mėn. siekia pristatyti jaunojo kūrėjo Luko Strolios personalinę parodą „Maudynės“. Tai instaliacija, susidedanti iš naujai kurtos aliuminio skulptūros ir didelio formato iliustracijos, atliepiančios šiuolaikinės sveikatinimosi įstaigos reklamos estetiką. Šia paroda autorius siekia apžvelgti, kaip po antrosios industrializacijos bangos Lietuvos visuomenėje formuojasi laisvalaikio, poilsio ir sveikatinimosi sampratos, kaip jos pasireiškia politiniame diskurse sovietmečiu, paryškina kultūrinį laisvėjimą Pertvarkos (rus. Perestroika) laikotarpiu ir pamažu transformuojasi į šiuolaikines vakarietiškas apraiškas.
Paroda viešai prieinama nuo rugsėjo 5 d. 18 val.
Darbo laikas – 24/7.
Jono Meko vizualiųjų menų centras
EKOLOGINĖ KLAUSA. Jono Meko vizualiųjų menų centras, Malūnų g. 8, Vilnius.
Marija Teresė Rožanskaitė.
EKOLOGINĖ KLAUSA
Parodos kuratorė – Laima Kreivytė.
Marija Teresė Rožanskaitė – ne tik savita tapytoja, kūriniuose analizavusi kritinę žmogaus ir visuomenės situaciją, bet ir viena iš ekologinio meno pionierių, kūrusi akcijas ir instaliacijas gamtoje dar iki pilietinės viešųjų erdvių tvarkymo iniciatyvos „Darom“ susikūrimo ir antropoceno problematikos atsiradimo.
Jono Meko vizualiųjų menų centro pristatomoje parodoje „Ekologinė klausa“ siekiama punktyriškai pažymėti M. T. Rožanskaitės kelią nuo giluminio žemės kaip gyvybės šaltinio vaizdavimo tapyboje iki gyvo rūpesčio žmogaus sužalota gamta akcijose ir instaliacijose.
Paroda sukonstruota metonimiškai – per kūrinį atskleidžiant svarbias menininkei temas ir objektus: upę, medį, žemę ir gamtos kūne žiojančius žmogaus veiklos pėdsakus. Jautri ekologinė Rožanskaitės klausa užfiksavo tai, apie ką tuo metu mažai kas kalbėjo: vandens, žemės ir oro taršą, miško naikinimą.
Rugsėjo 7 d. 13 val. – ekskursija su parodos kuratore, menotyrininke Laima Kreivyte.
Rugsėjo 8 d. 17 val. – ekskursija su kuratore Laima Kreivyte ir parodos uždarymo performansas.
Darbo laikas:
rugsėjo 5-6 d. nuo 15 val. iki 19 val.;
rugsėjo 7-8 d. nuo 12 val. iki 17 val.
Lietuvos nacionalinio muziejaus Kazio Varnelio namai-muziejus
Monikos Radžiūnaitės paroda „Ir aš tik žmogus“. Lietuvos nacionalinio muziejaus Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26, Vilnius
Monikos Radžiūnaitės parodoje „Ir aš tik žmogus“ analizuojamas naujų religijų ir kontempliacijos formų kūrimasis, istorinių ir kultūrinių siužetų transformacija, žaidimas atpažįstamais kultūriniais praeities ženklais. Autorė klausia, kokia religija galėtų gimti dabartinėmis aplinkybėmis ir kokios kultūrinės konstantos ir įvaizdžiai išlieka. Parodos koncepcija remiasi klaidos kaip kūrybinės strategijos principu: klaidingas skaitymas atsiskleidžia perkuriamoje, naujomis reikšmėmis užpildomoje ikonografijoje ir parodos dizaine.
Rugsėjo 7 d. 12 val. Susitikimas parodoje „Ir aš tik žmogus“ su autore Monika Radžiūnaite.
Ar klaida gali tapti kūrybine strategija? Koks vaizdas, visuomet buvęs ištikimu religijų tarnu, šiandien galėtų papildyti šventuosius tekstus? O kokia nauja religija gimtų iš šiandienos vaizdų kultūros? Kviečiame kartu su tapytoja Monika Radžiūnaite tyrinėti ironijos, provokatyvių žaidimų kultūriniais ženklais ir ikonografija šventovę parodą – „Ir aš tik žmogus“.
Darbo laikas:
10-18 val.
Rugsėjo 5, 6 d. lankymas įsigijus galerijos lankytojo(s) bilietą.
Rugsėjo 7, 8 d. bilietams taikoma 50% nuolaida.
Lietuvos nacionalinis muziejus ir Galerija VARTAI
Roberto Narkaus kūriniai Lietuvos nacionaliniame muziejuje.
Lietuvos nacionalinis muziejus ir galerija „Vartai“ taip pat yra ĮPROČIŲ programos dalyviai. Ekspozicijos adresu: LNM Gedimino pilies bokštas (Arsenalo g. 5), LNM Istorijų namai (T. Kosciuškos g. 3), LNM Kazio Varnelio namai-muziejus (Didžioji g. 26), LNM Signatarų namai (Pilies g. 26); Galerija „Vartai“ (Vilniaus g. 39).
Vilniaus galerijų savaitgalio metu Lietuvos nacionalinis muziejus bendradarbiauja su galerija „Vartai“. Tarpdisciplininio meno kūrėjas, 59-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovavęs Robertas Narkus keturiuose Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) padaliniuose kviečia apžiūrėti šiuolaikinio meno kūrinius. Galerijos „Vartai“ atstovaujamo R. Narkaus kūriniai bus eksponuojami LNM Gedimino pilies bokšte, LNM Istorijų namuose, LNM Kazio Varnelio namuose-muziejuje ir LNM Signatarų namuose.
Menininkas R. Narkus LNM padaliniuose pristatys kūrinius iš serijos „Valdyba” (2020).
Iš studijoje surinktų objektų, laidų, virvių, statybinių medžiagų ir meno kūrinių likučių menininkas karantino metu sukonstravo ekspresyvius natiurmortus-avatarus. Galbūt tai – menamos organizacijos, komiteto ar valdybos nariai, pozuojantys korporatyviniam portretui.
Kūryboje R. Narkus dažnai įkvėpimo semiasi iš verslo ir startuolių pasaulio. Supriešindamas jame tvyrančią optimizmo ir veržlumo dvasią su nusivylimo kartėliu, autorius kuria tragikomiškus performansus, videodarbus ir koliažus. R. Narkaus darbuose yra humoro, tačiau ši ironija dviprasmiška – menininkas prisipažįsta, kad kartais jaučiasi esąs maištaujantis neoliberalios sistemos sraigtelis.
Galerijoje „Vartai“ Vilniaus galerijų savaitgalio lankytojų lauks eksponatas iš Lietuvos nacionalinio muziejaus kolekcijos – dizainerio Jono Prapuolenio sukurtas Art Deco ir tautinį stilių atspindintis staliukas iš saloninių baldų komplekto, specialiai sukurto tarpukario inteligentams, gydytojai ir prozininkei Agnietei Steponavičienei bei karininkui ir karo istorikui Vytautui Steponavičiui Kaune.
Trijuose padaliniuose (Istorijų namuose, Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Signatarų namuose) šventinio Vilniaus galerijų savaitgalio dienomis (rugsėjo 5–8 d.) lankymas bus su 50 proc. nuolaida. Gedimino pilies bokšto lankymas – įprasta kaina. Galerijos „Vartai“ lankymas – nemokamas.
Darbo laikas:
LNM Gedimino pilies bokštas; 10–20 val.
LNM Istorijų namai 10–18 val.
LNM Kazio Varnelio namai-muziejus 10–18 val.
LNM Signatarų namai; rugsėjo 5–6 d: 10–18 val. 7– 9 d.: 12–17 val.
Galerija „Vartai”; Rugsėjo 5–6 d.: 14–18 val. 7–8 d.: 12–18 val.
LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
„Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“, „Iš šerdies“ ir„Jaunojo dizainerio prizas 2024“. Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, LT-01143, Vilnius.
LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejus kviečia į parodą „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“, kurioje pristatomi vienų garsiausių XX a. dailininkų, formavusių praėjusio šimtmečio dailės raidą, keramikos dirbiniai ir pagal jų kūrinius austi gobelenai. „Lietuvos meno mylėtojams paroda suteikia unikalią galimybę susipažinti su ne taip gerai žinoma, bet ne mažiau kerinčia Chagallo veikla keramikos ir tekstilės srityje – tai dar vienas žvilgsnis į jo įvairiapusę kūrybą. Kaip ir menininko legendiniai tapybos ir grafikos darbai, šie kūriniai mus kviečia į sapnišką visatą, kurioje folkloras, mitologija ir asmeninė patirtis susipina į fantastišką vaizdų ir emocijų audinį“, – teigia LNDM generalinis direktorius Arūnas Gelūnas.
Taipogi Lietuvos Dainų šventės proga Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaryta liaudies dailės paroda „Iš šerdies“. Beveik 400 geriausių Lietuvos šiuolaikinių tautodailininkų pristato daugiau nei 1500 savo kūrinių.
Šiuo metu vykstančią unikalią Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus parodą „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“ lydi įvairūs edukaciniai užsiėmimai: „Kaip išausti gobeleną?“, „Keramika. Apie meilę, spalvas ir gyvenimą“, „Spalvingas atvirukas Marco Chagallo gobelenų motyvais“ bei integruotos pamokos: dailės, literatūros, kultūros istorijos, biologijos, tikybos ir dorinio ugdymo, skiriamos įvairioms amžiaus grupėms. Šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei skirta liaudies dailės paroda „Iš šerdies“ kviečia į edukaciją „Maišelis: tradicinio ir šiuolaikinio liaudies meno motyvais“.
Taipogi kviečiame ir į didelio dėmesio sulaukusius nuolatinius edukacinius užsiėmimus: „Šventaragio turas“, „Viduramžių miestas Vilnius“, „Žemutinė pilis ir… kūlgrinda“; Kultūros paso užsiėmimus: „Porceliano grožis“, „Archeologinis žaidimas“, „Kvapas, spalva ir forma“. Taip pat „Socialinio recepto“ veiklas senjorams, edukacinius užsiėmimus „Savas muziejus“ specialiųjų poreikių lankytojams.
Maloniai kviečiame su edukacine programa plačiau susipažinti mūsų internetinėje svetainėje https://www.lndm.lt/tdm/tdmedu/
Paroda „Jaunojo dizainerio prizas 2024“
Parodoje „Jaunojo dizainerio prizas“ eksponuojami kasmetinio Vilniaus dailės akademijos organizuojamo konkurso laureatų kūriniai. Konkursas skirtas atrasti ir pažymėti perspektyviausius dizaino studentų baigiamuosius darbus.
Šių metų parodai tarptautinė konkurso komisija išrinko penkiolika geriausių darbų, kurie rugsėjo 5–29 dienomis eksponuojami LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Parodoje pristatomi projektai drąsiai tyrinėja istoriją, įvairias socialines ir ekologines problemas bei ieško jų sprendimo būdų, pritaikant įvairias dizaino metodikas. Konkursu buvo pateikta 80 paraiškų iš septynių Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų.
Parodos atidarymas ir apdovanojimų ceremonija vyks rugsėjo 5 d. 18 val.
Darbo laikas:
5d. Ketvirtadienis 10:00–20:00,
6d. Penktadienis 10:00–18:00,
7d. Šeštadienis 10:00–18:00,
8d. Sekmadienis 11:00–16:00
Rugsėjo 5, 6 d. lankymas įsigijus galerijos lankytojo(s) bilietą.
Rugsėjo 7, 8 d. bilietams taikoma 50% nuolaida.
NDM Vilniaus paveikslų galerija
„Žygimantas Augustinas. Garantija“, „(Ne)akademikas. Boleslovas Ruseckas (1824–1913)“, „Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija“ ir „Prisikėlęs Kristus“. LNDM Vilniaus paveikslų galerija, Didžioji g. 4, Vilnius.
Žygimanto Augustino darbų paroda „Garantija“ kviečia iš naujo pažvelgti ir apmąstyti savo santykį su tikrove. Menininkas žiūrovams užduoda mįslę „kas aš esu?“. Kūriniuose savo odą, raumenis, išraiškas menininkas perkelia iš pradžių kasdieniams, vėliau – istoriniams personažams. Tikrojo „aš“ tarsi nelieka.
Paroda „(Ne)akademikas. Boleslovas Ruseckas“ skirta dailininko 200-osiomis gimimo metinėms. Joje pirmą kartą taip išsamiai pristatomas Romoje gimusio B. Rusecko gyvenimas ir kūryba. Net aštuoniose galerijos salėse išdėstyta paroda atskleidžia iš skirtingų gabalėlių sudėliota B. Rusecko meninės kūrybos visumą, sudėtingą kūrybinį procesą nuo idėjos gimimo iki rezultato ir jo metu užsimezgantį artimą santykį su vaizduojamu objektu. Talentingas, daugiabriaunis ir nepelnytai pamirštas – taip LNDM Vilniaus paveikslų galerija pristato B. Rusecką.
Parodoje pristatomos vertybės iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Daugumos šių paveikslų autoriai, pavyzdžiui, Abiejų Tautų Respublikos valdovo dvare dirbę Jeanas-Pierreʼas Norblinas (1745–1830) ir Johannas Baptistas Lampi (1751–1830), Vilniaus meno mokyklos atstovai Jonas Rustemas (1762–1835) ir Juozapas Oleškevičius (1777–1830), taip pat lenkų dailės korifėjai Janas Matejko (1838–1893) ir Henrykas Siemiradzkis (1843–1902), yra puikiai žinomi Lietuvos ir Lenkijos dailės mylėtojams.
2020 m. vasarą Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui buvo perduota nelegaliai iš mūsų šalies išvežta medinė XVI a. skulptūra „Prisikėlęs Kristus“. Tai didelės istorinės ir meninės vertės kūrinys, viena iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių vėlyvosios gotikos stiliaus skulptūrų. Vilniaus paveikslų galerijos lankytojams „Prisikėlęs Kristus“ yra pristatomas greta Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje saugomų to paties laikotarpio gotikinių skulptūrų „Švč. Mergelė Marija Sopulingoji“, „Šv. evangelistas Jonas“ ir XVII–XVIII a. religinės tapybos kūrinių, kadaise puošusių įvairias Lietuvos bažnyčias.
Rugsėjo 7 d. 13:00 ekskursija parodoje „Žygimantas Augustinas. Garantija“. Registracija tel. t. +370 5 261 1685, e.p. gidai.vpg@lndm.lt
Rugsėjo 8 d. 13:00 ekskursija parodoje „Žygimantas Augustinas. Garantija“. Registracija tel. t. +370 5 261 1685, e.p. gidai.vpg@lndm.lt
Darbo laikas:
Ketvirtadienį–šeštadienį 10:00–18:00
Sekmadienį 11:00–17:00
5–6 įėjimas su muziejaus bilietu
7–8 įėjimo bilietui taikoma 50 proc. nuolaida
LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejus
„Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė”. LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1, Vilnius
Trijų Baltijos moterų parodos „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė” uždarymo renginiai – ekskursijos: muziejaus gidės Justės Janulevičiūtės (rugsėjo 5 d. 18.00 val. ir rugsėjo 6 d. 17.00 val.) bei vienos iš kuratorių dr. Laimos Kreivytės (rugsėjo 7 d. 12.00 val. ir rugsėjo 8 d. 12.00 val.) Malle Leis (1940–2017), Maijos Tabakos (1939) ir Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) kūrybai skirta paroda liudija oficialiam kanonui oponavusią ir kartu laiką atspindinčią tapytojų poziciją. Visos jos buvo išskirtinės menininkės sovietų okupuotose šalyse. Vyresnės kartos žiūrovams autorės geriau pažįstamos iš sovietmečiu organizuotų tapybos trienalių ir kitų bendrų parodų. Jaunesni parodų lankytojai gali stebėti išaugusį susidomėjimą ryškia moterų kūryba, neturėjusia savalaikio rezonanso.
Rugsėjo 5 d. 18.00 val. Trijų Baltijos moterų parodos „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė” uždarymo renginys – muziejaus gidės Justės Janulevičiūtės ekskursija
Rugsėjo 6 d. 17.00 val. Trijų Baltijos moterų parodos „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė” uždarymo renginys – muziejaus gidės Justės Janulevičiūtės ekskursija
Rugsėjo 7 d. 12.00 val. Trijų Baltijos moterų parodos „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė” uždarymo renginys – vienos iš kuratorių dr. Laimos Kreivytės ekskursija
Rugsėjo 8 d. 12.00 val. Trijų Baltijos moterų parodos „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė” uždarymo renginys – vienos iš kuratorių dr. Laimos Kreivytės ekskursija
Darbo laikas:
Ketvirtadieniais – 11.00–20.00
Penktadieniais – 10.00–18.00
Šeštadieniais, sekmadieniais – 10.00–17.00
Rugsėjo 5, 6 d. lankymas įsigijus galerijos lankytojo(s) bilietą.
Rugsėjo 7, 8 d. bilietams taikoma 50% nuolaida.
MO muziejus
„Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“ ir „Žemyn triušio urvu“. MO muziejus, Pylimo g. 17, 01141 Vilnius
Didžioji paroda
Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene
Paroda naujai pristato tiek žinomų, tiek vis dar mažiau įvertintų Lietuvos, Latvijos ir Estijos modernaus bei šiuolaikinio meno kūrėjų darbus, apmąstančius seksualumo kultūrą, šeimos santykius, lyčių roles bei šių reiškinių transformacijas Baltijos šalių vizualiame mene nuo XX a. 7 dešimtmečio iki šių dienų.
Mažoji paroda
Žemyn triušio urvu
Parodoje „Žemyn triušio urvu“ pristatant Baltijos šalių menininkų kūrinius gilinamasi į pagonybės, dvasingumo ir sąmokslo teorijų reiškinius. Paroda siūlo į pagonybę ir dvasingumą pažvelgti kaip į romantizuotą istorinį prieglobstį, o čia pat – atkreipti dėmesį į jo kismą šiais laikais, dvasingumui vis dažniau įgaunant konspiracinių bei komercinių elementų.
Darbo laikas:
10-20 val.
Lankymas su muziejaus bilietu.
Nacionalinė dailės galerija
Gražuolės, pamėklės ir samurajai” ir „Pažadai”. Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
Grupinė paroda „Gražuolės, pamėklės ir samurajai”. Istorinėje-panoraminėje parodoje pristatoma Japonijos popmeno tradiciją nuo Edo laikotarpio iki šių dienų. Daugiau nei 70 autorių kūriniai parodoje sugrupuoti į tris kategorijas: gražuolių atvaizdus, pamėklių baugias ar juokingas istorijas ir samurajų žygdarbius. Parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.
Personalinė tapytojos Rūtės Merk paroda „Pažadai”. Pasitelkdama klasikinius žanrus – portretą ir natiurmortą, aliejinės tapybos priemonėmis Rūtė Merk fiksuoja šiuolaikybės archetipus, šiandieninę popkultūrą, madą, specifinius millennials kartos įpročius, vartojimo produktus ir inžinerines intervencijas į intymiausius gamtos lygmenis. Parodos kuratorė Inesa Brašiškė.
Rugsėjo 5 d. 18:00 parodos „Gražuolės, pamėklės ir samurajai” vyriausiojo konsultanto prof. Tetsuya Ozaki paskaita „Pamėklės (yokai) ir šiuolaikinis Japonijos menas” (japonų k. su vertimu į lietuvių k.)
Rugsėjo 6 d. 17:00 Gintaras Šeputis, „Vaizdo studijos metinės. Performatyvi užstalė”
Performatyvus renginys, skirtas 30-osioms Vaizdo studijos įkūrimo metinėms pažymėti. Vaizdo studija vadinami 1994–1997 m. Vilniaus dailės akademijoje veikę tarpdisciplininiai fotografijos ir videomeno kursai.
Rugsėjo 7 d. 14:00 Natalija Arlauskaitė, „Animacija šeimos albumui ir istorijai”.
Pagrindinė pranešimo gija – garso, fotografinį, pieštą ar rašytinį dokumentą naudojančios animacijos pasakojimo modeliai, nuokrypiai nuo jų ir laikmečiui būdingos paieškos.
Rugsėjo 7 d. 16:00 Dialogai apie meną su Karen Vanhercke ir Egle Nedzinskaite.
Rugsėjo 5, 6 d. lankymas įsigijus galerijos lankytojo(s) bilietą.
Rugsėjo 7, 8 d. bilietams taikoma 50% nuolaida.
Darbo laikas:
ketvirtadienį 12-20,
penktadienį,
šeštadienį 11-19,
sekmadienį 11-17
Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodų salė
Monika Jagusinskytė. „Valgymo Ritas“.
Rugsėjo 5 – spalio 27 d., Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodų salė, Gedimino pr. 51, Vilnius.
Monikos Jagusinskytės „Valgymo Ritas“ siekia tyrinėti bei pristatyti žmogaus kūno ir dvasios santykį su maistu per gimtojo krašto, Lietuvos gastronomijos istoriją ir kultūrą. Pasitelkusi šešias veikėjas bei priskirdama joms specifines savybes (Saulę, Bitę, Pelėdą, Žemaitę, Raganą ir Žmoną), autorė kuria pasakojimą ir vaizduoja jų susirinkimą, kurio metu jos puotauja ir kalbasi. Veikėjų slapyvardžiai sufleruoja jų išgyvento laikotarpio dvasią, estetiką ir socialinius santykius.
Šis pobūvis kiek kitoks nei įprasta, jo metu išgyvenamas susirūpinimas dėl gimtosios Žemės likimo, derlingumo ir gyvybingumo, atliekamos apeigos šioms savybėms sustiprinti.
Kuratorė Milda Dainovskytė
Architektas Vladas Suncovas
Grafikos dizainerė Jonė Miškinytė
Architektūros įgyvendinimo koordinatorius Algirdas Jakas.
Parodos atidarymasrugsėjo 5 d. 18.00 val., Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Parodų salė, Gedimino pr. 51, Vilnius
Darbo laikas:
Pirmadieniais–penktadieniais 8.00–21.00 val.
Šeštadieniais, sekmadieniais 10.00–18.00 val.
Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius
Offšorinės akys
Offšorinės akys yra ĮPROČIŲ programos dalyvės. Performansas vyks Pelesos g. 10, Vilnius, InTheClose erdvėje.
“Supermale” lenktynės. Hepeningas.
Modernizmo įkarštyje rašytojas Alfredas Jarry knygoje „Supermale“ aprašė dešimties tūkstančių kilometrų lenktynes, kuriose keturvietis dviračių tandemas varžėsi su lokomotyvu. Nors nuo šio romano pasirodymo praėjo daugiau nei amžius, žmogaus varžytuvės su technologijomis nė kiek nesulėtėjo, priešingai, amžinoje kovoje su laiku žmogaus kūnas ir sąmonė vis tampriau jungiasi su įvairiomis technologijomis. Siekiant pagerinti rezultatus, visos priemonės pateisinamos, proveržis ir dar didesnis augimas yra vieninteliai atsakymai į bet kokias kylančias problemas.
Įkvėptas „Supermale“ knygos leitmotyvų, menininkas Robertas Narkus, bendradarbiaudamas su švedų menininku Mattias Hellberg, režisuoja absurdo, humoro ir aistrų kupinas lenktynes, vyksiančias Vilniaus geležinkelio stoties perone įsikūrusioje projektų erdvėje „In The Closet“.
Šiose lenktynėse mums žinomos taisyklės bei scenarijai negalioja, laimi ne tas, kuris atvyksta pirmas, išvis neaišku, ar šiose lenktyvnėse įmanoma nugalėti, ar bandydamas nugalėti mašiną pats netapsi mašina.
Hepeningas vyks ketvirtadienį, rugsėjo 5 d. 20.00 val., Pelesos g. 10, Geležinkelio stoties perone esančiame Bėgių parke
Mielas drauge,
Štai ir viskas – pagaliau pasiekei viską, ko tik norėjai, rankos ore, konfeti lietus krenta ant tavo prakaituotų plaukų, nebėra ką įrodinėti, tiesiog griūti ant grindų, juoktis ir šokti kartu su kitais šiapus finišo linijos. .
Kviečiame į „Finish” – eklektišką vakarėlio renginį, šeštadienį, rugsėjo 7 d., 23:00 Roberto Narkaus studijoje, būsimo „Vilnius Tech Zity” patalpose, Panerių 43, trečiame aukšte https://maps. app.goo.gl/Jpp1YfsLmKkR7qtTA
Vakarėlio komitetas:
Robertas Narkus, Mattias Hellberg, Maya Tounta, Thomas Engels, Mantė Valiūnaitė, Adomas Narkevičius, Aušra Trakšelytė, Milena Černiakaitė, Danutė Gambickaitė, Linas Ramanauskas
už pultų: ang3l_sp1der, Chico naral, Eureka, milda ir atviros kaladės, atsineškite USB
Grafinis dizainas : Vytautas Volbekas
Ačiū: ŠMC, MO, VGS, SODAS2123, Vilnius Tech Zity
Pamėnkalnio galerija
Aistė Kirvelytė. „Įspūdos“. Pamėnkalnio galerija, Pamėnkalnio g. 1, Vilnius
Aistės Kirvelytės tapybos parodoje „Įspūdos“ eksponuojami naujausi menininkės kūriniai – viešosios informacijos sukeltų įspūdžių interpretacijos. A. Kirvelytės vaizdiniai nėra atsitiktiniai greiti blykstelėjimai, greičiau tai spaudimo jėgos formuojamos įspūdos. Menininkė naudoja vaizdus, atskirus kadrus ar detales iš skirtingų informacinių šaltinių. Jie kombinuojami, pertapomi, jais manipuliuojama. Paveiksluose akcentuojamos istorijų perrašymo, žodinių manipuliacijų, titulų ir pavadinimų paradoksai, visuotinės atminties kūrimo idėjos.
Darbo laikas:
IV-V 11-19,
VI 11-18,
VII 13-16
Prospekto galerija
Tarptautinio konkurso Restart finalistų paroda.Prospekto galerija, Gedimino pr. 43, Vilnius
Rugpjūčio 21 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma tarptautinio konkurso “ReStart” grupinė finalininkų paroda.
Kas dvejus metus Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengiamas projektas „reStart“ yra kolektyvinis žvilgsnis į šiandienos vizualios kultūros lauko situaciją. Jau keletą pastarųjų metų paroda rengiama kaip tarptautinis šiuolaikinės fotografijos forumas, kuriame darbus pristato viso pasaulio menininkai. Dalyvaujantys autoriai simboliškai diagnozuoja tiek fotografijos kaip priemonės ir raiškos būdo tendencijas, tiek nūdienos sociokultūrinius procesus. O individualių kūrinių problematika išsiskleidžia nuo asmeninės patirties permąstymo iki kolektyvinių traumų analizės, nuo konceptualių asmeninės biografijos konstrukcijų iki fotografijos medijos permąstymo šiandienos kontekste.
Parodos autoriai: Ilona Baniuševič (Lietuva), Amin Yousefi (Iranas / JK), Alice Jankovic (Italija), Gediminas Kuncaitis (Lietuva), Ieva Maslinskaitė (Lietuva / Olandija), Emma Godfrey Pigott (JK / Šveicarija), Paula Punkstina (Latvija / Olandija), Viktoria Sorochuk (Ukraina / Lenkija), Gökhan Tanrıöver (Turkija), Anya Tsaruk (Ukraina / Vokietija), Julia Wimmerlin (Ukraina / Šveicarija).
Darbo laikas:
09. 05-06 12-18 val.
09.07 12-16 val.
Paroda veiks iki rugsėjo 21 d.
Radvilų rūmų dailės muziejus
Radvilų rūmų dailės muziejus, Vilniaus g. 24, LT-01402, Vilnius.
Radvilų rūmų dailės muziejuje lankytojų lauks ilgalaikės parodos „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“, „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ ir Emilijos Škarnulytės paroda „Švytintys kambariai“ bei trumpalaikės parodos: 8 deš. Floridos miesto Majami Byčo kasdienybę fiksavusio amerikiečių fotografo Andy Sweet paroda „Ten, kur nesibaigia vasara“, lenkų šiuolaikinę tapybą pristatanti ekspozicija „Lenkai tebetapo: paveikslai iš MOCAK rinkinio“ ir Lietuvai Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje atstovaujančių menininkų dueto „Pakui Hardware“ paroda „Tolimas rūpestis“.
Renginiai:
rugsėjo 5 d. 17 val. – Žvilgsnio įpročiai: Coolturistės prieš patriarchatą nuolatinėje Radvilų rūmų dailės muziejaus ekspozicijoje,
rugsėjo 5 d. 19 val. – Techniseptic garso seansas Emilijos Škarnulytės parodoje „Švytintys kambariai“,
rugsėjo 7 d. 16 val. – „Beaparatės fotografijos dirbtuvės su Aurelija Maknyte. Portreto studija“.
Ekskursijos:
rugsėjo 6 d. 15 val. – „Žiūrėjimo įpročiai. Moterų vaizdai vakarų tapybos tradicijoje“. Ekskursijos trukmė – 45 min.
Rugsėjo 7 d. 15 val. – „Protesto menas: sovietmečio nepaklusniųjų gyvenimo ir kūrybos įpročiai“. Ekskursijos trukmė – 45 min.
Edukacija:
– Edukacinė paroda šeimoms „Ne muziejaus batai 2“. Vilniaus galerijų savaitgalio metu veiks edukacinė paroda „Ne muziejaus batai 2“, kurioje muziejaus edukatorės ir dailininkė Greta Alice šeimas kviečia sukurti komiksų istorijas.
Darbo laikas:
IV: 12-20,
V-VI: 11-19,
VII: 11-17
Rugsėjo 5, 6 d. lankymas įsigijus galerijos lankytojo(s) bilietą.
Rugsėjo 7, 8 d. bilietams taikoma 50% nuolaida.
Sapiegų rūmai
Artists’ Film International 2024 (AFI’24) ir „Užuovėja”. Sapiegų rūmai, L. Sapiegos g. 13, Vilnius.
Rugsėjo 5-8 dienomis Sapiegų rūmuose bus tęsiama paroda „Artists’ Film International 2024″. AFI yra tarptautinė meninink(i)ų filmų sklaidos platforma, kurią 2008 m. įsteigė Londono „Whitechapel” galerija. Šios alternatyvios platformos pagrindas – nehierarchiniai ir bendradarbiavimo pagrindu sukurti kuratoriniai modeliai. Reaguodama į pasaulyje aktualias temas, AFI skatina tarpkultūrinį dialogą, ragina keitimąsi idėjomis ir perspektyvomis bei suteikia galimybę menininkams ir menininkėms pristatyti savo kūrinius tarptautinei auditorijai.
Šiais metais programą organizuojantis Londone įsikūręs šiuolaikinio meno centras „Forma” pakvietė 15 meno institucijų atrinkti naujausius meninink(i)ų filmus solidarumo tema. Atsižvelgiant į solidarumą kaip į kolektyvinę pasipriešinimo, bendrumo ir tarpusavio priklausomybės formą, penkiolikoje AFI’24 filmų nagrinėjami solidarumo poreikio, siekimo ir įgyvendinimo būdai mikro- ir makrolygmeniu.
Vilniaus galerijų savaitgalio metu, Sapiegų rūmuose taip pat tebevyks paroda „Užuovėja”. Pirmoji Sapiegų rūmų paroda siekia padėti atsiskleisti patiems rūmams ir su jų istorija susijusiems pasakojimams. Ji lyg švelniu, perregimu sluoksniu užkloja daugybę kartų perpieštas rūmų erdves, taip išryškindama, kad jas formavo ir tebeformuoja daugybė skirtingų jėgų. Pasakojimai apie ramybę, pilnas rieškučias saulių, kovos menus ir meną slėptis persipina su kelionėmis laike, kivirčais su amatininkais ir užkalbėjimais slapta kalba.
Darbo laikas:
Rugsėjo 5-6: 12-20;
Rugsėjo 7 – 11-19;
Rugsėjo 8 – 11-18.
Parodos „Užuovėja”lankymas su muziejaus bilietu
SODAS2123
Kultūros komplekse „SODAS 2123“ bus atidaryta architektės Gabrielės Černiavskajos paroda „Delirium space”, kurios fokuse – erdvės negalia ir žmogiškosios priklausomybės.
Gabrielė Černiavskaja – architektė, kurios praktika orientuota į architektūros ribas. Erdvinį supratimą ji susieja su įvairiomis medijomis ir taip sukuria naujas architektūrines atmainas. Dažnai jungdama architektūrą su psichofizika ir nagrinėdama ją per erdvės politikos prizmę, ji pritaiko erdvę ir objektus emocijoms ir mintims sukelti, o sykiu kuria įprastas normas peržengiančią architektūrą. Ji yra viena iš eksperimentinės architektūros leidinio projekto „Popierius“ kūrėjų, 2022-aisiais įvykusio simpoziumo ir kūrybinės laboratorijos „Erdvės politika“ bendrakuratorė ir buvusi „Architektūros fondo“ inicijuotos alternatyvios edukacinės programos „Eksperimentų platforma“ kuratorė.
Parodos atidarymas – rugpjūčio 28 d. 18 val.
Parodos lankymas – rugpjūčio 28 d.–rugsėjo 4 d. SODAS 2123 darbo valandomis
Adresas – kultūros komplekso SODAS 2123 projektų erdvė
Autorė: Gabrielė Černiavskaja
Organizatorius: kultūros kompleksas SODAS 2123
Komunikacijos koordinatorė: Gustė Grigaliūtė
Renginys nemokamas.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Pokalbis apie „Vieną idėją“. Leidinių serijos „Vieną idėją“ pristatymas su sudarytoja Jolanta Marcišauskyte Jurašiene bei autoriais Gintaru Makarevičiumi, Laura Garbštiene, Milda Laužikaite ir Jurgita Juodyte.
Rugsėjo 5 d. 18 val. kultūros komplekso SODAS 2123 kavinėje vyks pokalbis apie „Vieną idėją“ – mažo formato menininkų sąsiuvinių ciklą, pradėtą 2020 m. ir tebesitęsiantį šiandien. Pagrindinė šios serijos mintis ir principas – vienas sąsiuvinis, vienas menininkas, viena idėja, kuri gali reikštis kaskart skirtingais pavidalais – kaip idėjų užrašai, minčių nuotrupos, įvairaus plauko savirefleksija, traukiama iš seniai pamirštų stalčių, kompiuterio kietųjų diskų, o kartais – paskatinant išlipti iš galvos. Iš galvos ir stalčių jau „išlipo“ ne viena idėja, lipdamos kasmet po dvi, jau susidarė penkios (šeštoji pakeliui).
Tai sudaro pretekstą knygelių autoriams susitikti pokalbiui apie tarpusavio idėjines kaimynystes, nereikalingas, nebūtinas, taip ir nerealizuojamas idėjas ir vidinės savirefleksijos koridorius. Kai sakome: „Turiu vieną idėją“, iškart suvokiame, kad nebūtinai ji geniali ar kam nors reikalinga. Ir kas nusprendė, kad visos idėjos privalo būti naudingos, pritaikomos, įkūnytos? Anot serijos sudarytojos Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės, šią pavienių menininkų idėjų seriją norėjosi matyti kaip nesuinteresuotą, asmenišką ir autentišką nelabai svarbių, nebūtinų idėjų rinkinį, kurių sankaupa, metams bėgant ir įtraukiant daugiau menininkų, taptų vis įdomesnė.
Pristatyme ir pokalbyje dalyvauja menininkai Laura Garbštienė, Jurga Juodytė, Milda Laužikaitė, Gintaras Makarevičius. Pokalbį moderuoja menotyrininkė ir ciklo sudarytoja Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė.
Leidinių serijoje pristatomi autoriai: Ernestas Parulskis, Gintaras Makarevičius, Laura Garbštienė, Milda Laužikaitė, Jurgita Juodytė.
Leidinių serijos dizaineris – Marek Voida.
Spaustuvė – „Ariel Ink“.
Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Šiuolaikinio meno centras
15-oji Baltijos trienalė: Ta pati diena. Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2, Vilnius.
Baltijos trienalė – vienas ambicingiausių šiuolaikinio meno renginių Baltijos šalyse. Tomo Engelso ir Mayos Tountos kuruojama 15-oji Baltijos trienalė atsidarys Šiuolaikinio meno centre rugsėjo 6 dieną. Savaitgalio programoje bus pristatyta Andriaus Arutiuniano, Mette Edvardsen ir Iben Edvardsen, Toine Horverso, Danos Michel ir Eszter Salamon gyvai atliekamų kūrinių programa bei naujas BILL žurnalo numeris. Parodą, kurioje dalyvauja daugiau nei 50 menininkų, bus galima pamatyti iki 2025 metų sausio 12 dienos. „Kiekviena diena yra atskira įstabi kova“, – parodos anotacijoje teigia kuratoriai. Parodos pavadinimas „Ta pati diena“ pasiskolintas iš fotografo George’o Tourkovasilio archyve Atėnuose rasto anksčiau nepublikuoto graikų poeto Emersono rankraščio „Dainos be muzikos“.
Rugsėjo 6 d.:
18.00 val. – atidarymas Antrojo aukšto fojė;
18.00 val. – Andrius Arutiunian „Armen“. Kelionė automobiliu prasideda Skulptūrų kieme. Reikalinga išankstinė registracija. Trukmė – 42 min. Kartojama kas valandą, paskutinis reisas 21.00 val.;
19.00 val. – Eszter Salamon „Dance for Nothing (revisited)“. Tai 45 min. performansas antrojo aukšto vidiniame kiemelyje;
20.00 val. – Julie Peeters ir BILL. Žurnalo pristatymas antrojo aukšto fojė.
Rugsėjo 7 d.:
5.30–20.55 val. – Toine Horvers „Rolling 1“. 15 val. 25 min. trukmės performansas Didžiojoje salėje;
14.00 val. – Andrius Arutiunian / „Armen“/. Kelionė automobiliu prasideda Skulptūrų kieme. Reikalinga išankstinė registracija. Trukmė – 42 min. Kartojama kas valandą, paskutinis reisas 21.00 val.
19.00 val. – Dana Michel PRETZEL DI AQUA. 30 min. performansas ŠMC.
21.00 val. – Mette Edvardsen ir Iben Edvardsen „Livre d’images sans images“. Tai 60 min. performansas Kino salėje.
Darbo laikas:
rugsėjo 6 d. 18:00-23:00
rugsėjo 7 d. 5:30 – 22:00
rugsėjo 8 d. 11:00 – 18:00
Penktadienį ir šeštadienį parodos lankymas nemokamas.
THE ROOM galerija
“SUMMERTIME’24”, THE ROOM galerija, Polocko g. 17, LT-01205 Vilnius
Grupinė paroda “SUMMERTIME’24”, kurioje eksponuojami THE ROOM galerijos menininkų Inos Budrytės, Eglės Gineitytės, Ievos Martinaitytės-Mediodios ir Luko Marciulevičiaus tapybos darbai.
Darbo laikas:
IV-V 12-19 val.,
VI 12-17 val.,
VII 12-15 val.
The Rooster Gallery
The Rooster Gallery yra ĮPROČIŲ programos dalyvis. Paroda “Tegul šviečia” veiks Sofijos Kymantaitės Čiurlionienės skvere, Vilniuje, apiece erdvėje.
“The Rooster Gallery” vienai parodai susikeičia erdvėmis su vieno kūrinio galerija “apiece” ir VGS kuruotos programos “Įpročiai” metu pristato menininko Tomo Daukšos instaliaciją “Tegul šviečia”. „apiece” galerijoje besirangantis objektas yra iš idėjų komposto krūvos išaugusi amalgamacija. Primenanti anksčiau kurtus darbus, tačiau iki galo nė į vieną nepanaši. It šiltnamyje ji šildosi savo pačios skleidžiamoje šviesoje. Šviesa užpildo nedidelę galerijos erdvę ir pro stiklus veržiasi laukan, bet nėra iki galo aišku ar ji žada saugumą ir šilumą, ar įspėja apie galimą pavojų.“ – Tomas Daukša apie instaliaciją „Tegul šviečia“. Kūryboje T. Daukša tyrinėja įvairių sistemų savybes, jų veikimo principus ir transformacijų galimybes.
18 val. rugsėjo 5 d. parodos atidarymas, Sofijos Kymantaitės Čiurlionienės skvere, Vilniuje.
Nuolatinis lankymas 24/7
TSEKH
„Verdančios Sielos“. TSEKH, Vytenio g. 6, Vilnius.
Paroda „Verdančios Sielos“ nagrinėja stiprias ir dažnai chaotiškas emocijas, kurios veržiasi iš mūsų vidaus. Per ryškų ir išraiškingą paveikslų ciklą ši kolekcija atskleidžia gilias jausmų sroves, kurios formuoja mūsų vidinį gyvenimą. Keliais kūriniais, sukurtais gyvybingoje Balio salos atmosferoje, tapytoja skatina susidurti su savo paties siela ir priimti chaotišką jausmų grožį.
Emilijos Žukauskaitės pirmoji solinė paroda „Verdančios Sielos“ taip pat atspindi asmeninę kelionę: tapyba į jos gyvenimą atėjo 2014m. kaip tylus maištas prieš jaunai merginai tuo metu netinkamą aplinką, kurią ji naiviai įsileido. Negalėdama žodžiais išreikšti savyje verdančių jausmų, ji atrado, kad drobė gali suteikti ne tik balsą, bet ir tapti asmeniniu prieglobsčiu.
Parodos kuratorius: Karolis Gužas.
Darbo laikas:
II-VI- 14:00 – 20:00
TUMO galerija
Paroda „Henrikas Šalkauskas. Branduolys“. TUMO galerija, Užupio g. 28, Vilnius
Nuo rugpjūčio 29 d. TUMO galerijoje veiks Australijoje pripažinimo sulaukusio lietuvių kilmės menininko Henriko Šalkausko (1925–1979) grafikos ir tapybos kūrinių paroda. Pradėjęs meninį kelią ir ryškų pėdsaką palikęs grafikos srityje, nuo 1959-ųjų H. Šalkauskas neria į akvarelinę tapybą, keliauja link pačių esmių – atsisakydamas viso, kas nereikalinga – grynindamas, iki abstrakčių formų sintetindamas regimojo pasaulio motyvus, beveik visada rinkdamasis monochrominę spalvų paletę, sakytumei, fiksuoja vaizdinių esmę, jų energetinį branduolį.
Darbo laikas:
IV-V 13-19 val.,
VI-VII 12-18 val.
Paroda veiks iki 2024 m. rugsėjo 29 d.
VDA ekspozicijų erdvė "Kreatoriumas / meno krosnys"
VDA ekspozicijų erdvė “Kreatoriumas / meno krosnys”, Maironio g. 6 (VDA Senieji rūmai, II kiemas).
Vilniaus galerijų savaitgalio metu (rugsėjo 5 dieną, 15 val.) “Kreatoriume” atidaroma Roko Janušonio personalinė paroda. Su ja prasideda ir šios VDA ekspozicinės erdvės naujasis parodų sezonas. R. Janušonis pristato keramikinių objektų bei piešinių instaliaciją. Perpindamas skirtingas meninės raiškos priemones autorius kuria trimates erdvines kompozicijas, gvildena nerimtumo ir ironijos temas. Kombinuodamas ivairias ‘ready-made’ detales, piešinius bei keramikinius kūrinius menininkas ieško netikėtų jungčių, sąskambio su buvusia keramikos krosnių erdve bei galimo dialogo su keramikos tradicija.
Rugsėjo 5 dieną (ketvirtadienį), 18 val. parodos atidarymas.
Rugsėjo 7 dieną (šeštadienį), 15 val. kviečiame susitikti parodoje su jos autoriumi Roku Janušoniu.
Darbo laikas:
IX 05 (ketvirtadienį – nuo 18 val. – parodos atidarymas),
IX 6-8 (penktadienį-sekmadienį – nuo 12 iki 18 val.)
VDA galerija Akademija
„Morse“. VDA galerija „Akademija“, Pilies g. 44/Latako g. 2, Vilnius.
Dominykas Sidorovas
Tarpdisciplininė paroda „Morse“
Kelių polių tarpdisciplininė paroda „Morse“ pristato meilės, sielvarto ir atsidavimo temas. Parodoje atsiskleidžia savitas autoriaus žvilgsnis į daiktus, brėžiančius žmogaus būties trajektorijas. Meno kūriniai atlikti skirtingomis medijomis, svarbiausias dėmesys skiriamas piešiniui.
Ekskursija, susitikimas su menininku, rugsėjo 7 d. 14 val.
Darbo laikas:
visomis dienomis 12-18 val,
išskyrus sekmadienį – 12-16 val
VDA Lauko ekspo
VDA Lauko ekspo yra ĮPROČIŲ programos dalyvis. „Perdegimas“ veiks adresu: Vilniaus dailės akademija, Naujieji rūmai, Malūnų g. 5, erdvėje 5 malūnai.
Parodų erdvėje „5 malūnai“ pristatysime VDA bakalaurės Eglės Valentinavičienės instaliaciją „Perdegimas“.
Skulptūros kalba apie nuolatinio streso būseną kaip neatsiejamą miestiečio gyvenimo dalį. Čionykščiai žmonės savo kūnus pritaikė dideliam tempui, nes nepailsdami treniruojasi ant rutinos bėgtakio. Tempo mažinti šiukštu negalima – tik didinti. Didinti. Ir dar kartą. Tol, kol antrame plane liepsnojantys emociniai laužai perima pirmaplanį vaidmenį. Tada sustojame ir einame į mišką. Paprasčiausiai kaip tik galime šį procesą įsivaizduoti – kojomis liesdami žemę. Ir tuomet perdegimą (burnout) verčiame perdegimu (refiring).
Instaliaciją sudaro skulptūriniai objektai, piešiniai ir fotografijos.
Susitikimai su autore – rugsėjo 5 d. ir 6 d. 17.00–18.00 val.
Darbo laikas:
9.00 val – 19.00 val.
VDA parodų salės TITANIKAS
Antanas Gudaitis. Kompozicijos. VDA parodų salės TITANIKAS, Maironio g. 3, Vilnius.
Antano Gudaičio 120-osioms gimimo metinėms skirta paroda yra ypatinga. Ne tik dėl to, kad didesnių menininko parodų nebuvo jau bent keletą dešimtmečių, bet ir dėl to, kad ja norima atskleisti gyvybingiausią ir paties Gudaičio labiausiai vertintą kūrybinį laikotarpį, kuris prasidėjo maždaug nuo 1959 m. ir tęsėsi iki jo mirties 1989 m. Vienas iš parodos tikslų – parodyti menininko kūrybinio mąstymo ir ieškojimų kelią. Nuo pradinių piešinių, eskizų, tapybinių etiudų iki jį tenkinančių vieno ar kelių kūrinio variantų, atskleidžiant kiekvieno iš šių etapų svarbą. Ekspozicijoje taip pat pristatoma A. Kunčiaus fotografija bei archyvinė kino medžiaga.
Ši paroda – tai ir naujai įsteigto „Antano Gudaičio kūrybos fondo”, kuris rūpinasi menininko kūrybiniu palikimu bei jo sklaida, prisistatymas ir kvietimas bendradarbiauti gudaitis.lt
Rugsėjo 7 ir 8 dienomis, nuo 12 val. „Titanike” vyks ekskursijos po Antano Gudaičio parodą „Kompozicijos” kartu su parodos kuratore Alge Gudaityte.
Ekskursijos nemokamos ir be išankstinės registracijos
Darbo laikas:
Rugsėjo 5-8 d. 12-18 val.
Vilniaus fotografijos galerija
Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) bus eksponuojama Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio kuruojama paroda pavadinimu „Riba”.
Fotografijų kūrėjai dalinsis socialinės, gamtos ir žmogaus, asmeninės, šviesos ir tamsos ribos interpretacijomis. Fotografijas papildys objektai ir žodžiai. Parodą lydės ekskursijos, knygos pristatymas bei kinas.
Festivalio dalyviai: Eglė Činikė, Vilius Barkauskas, NaKoMaBo, Jonas Čiurlys, Bernadeta Bet, Inesa Adamonytė, Sviatlana Petuškova, Arnas Špaka, Vytautas Juozėnas, Vadim Šamkov, Justina Tula, Yauheni Hlushan, Stasys Mačiulskas, Alina Orlova, Andrei Antonau, Tatjana Raigel, Joe Wood, Miglė Križinauskaitė-Bernotienė, the oracle, Varvara Spilt, Miki Ambrózy ir draugai.
Parodą organizuoja: Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis, Kirtimų kultūros centras.
Partneriai: Palaukinės kultūros centras, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Sponge, Lietuvos kultūros ministerija, Kultūros taryba.
Darbo laikas:
09 05-06 12-18 val.,
09 07 12-16 val.
Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė-dešinė“
Sigita Maslauskaitė-Mažylienė „Iš budėjimų“. Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė-dešinė“, Latako g. 3, Vilnius.
Parodoje – dar niekur nerodyti tapytojos Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės įvairių laikotarpių piešiniai: eskizai, vaizdų dienoraščiai ir savarankiški kūriniai. Jos tapybos gerbėjai atpažins biblinius motyvus, kur šventieji atrodo kaip praeiviai ir atvirkščiai, bet . Kita parodos dalis atskleis ieškojimų laisvės grožį. Datuotų ir datas pametusių serijų piešiniai liudija įžvalgos, prasmės laukimą. Galbūt šiuo atveju piešimas ne tik padeda lavinti ranką, vaizduotę, bet tampa budrumo, priesako „budėkite“ (Mk13, 33–37) įkūnijimu.
Sigita Maslauskaitė-Mažylienė (g. 1970) yra žinoma menotyrininkė ir tapytoja, dėstytoja. 2009–2022 m. buvo Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė. Šiuo metu (nuo 2022-ųjų) eina Lietuvos Respublikos ambasadorės prie Šventojo Sosto pareigas.
Rugsėjo 5 d. 17 val. vyks susitikimas ir ekskursija po parodą su kuratore Monika Krikštopaityte.
Darbo laikas:
5–6 d. 11–20 val.;
7 d. 11–18 val.;
8 d. 11–16 val.
VšĮ "Dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras"
“PIEVA AKMUO SIENA” ir “Break and fix” VšĮ “Dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras” (“Si-V centre” ir “Roller”), S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, 02189 Vilnius
Daumanto Kučo mažosios skulptūros paroda galerijoje “Si-V centre”. VGS’24 temą papildo paprotiniais niuansais – kaip kūriniai iš bronzos dalyvauja dovanojimo ritualuose?
Didelio formato skulptūrų paroda “PIEVA AKMUO SIENA” (idėjos autoriai V. Simanavičius, V. Simanavičienė, skulptūrų autoriai K. Venclovas, J. Genevičius, J. Aničas, K. Musteikis, M. Sauka, T. Kensminas, A. Jasiukevičiūtė, R. Urbanskas, L. Griežė). Si-V centro teritorijoje pavienės reziduojančių menininkų skulptūros – tarsi pabiri lauko rieduliai gožiančio mastelio erdvėje. Akmenys laukuose įprastai būdavo renkami ir kraunami į funkcinius atitvarus (ang. stonewall) – taip akmuo, simbolizuojantis tvirtumą, tampa dar ir apsauga nuo nepageidaujamų jėgų veikimo. Dabarties SiV centro situacija – jaučiamas nesaugumas dėl kaimynystėje siaučiančių (taip pat ir didelio kapitalo) stichijų. Skulptūras sudėsčius tvarkinga linija, jos sudaro simbolinę „sieną“, monumentalesnio mastelio horizontalę. Siena dalija pievą į 3 dėmenis: pati siena, erdvė priešais ir už jos. Gimsta taip pat ir idėjinė erdvė veikti neįprastai – trinarei – logikai.
Simono Kuliešio tapybos paroda “Break and fix” laikinoje erdvėje “Roller” – pastebimos aplinkosauginės temos (užtvankų problematika, laukinių paukščių nyksmas, nujaučiama pastarojo laikotarpio visuomenės būtis).